RSS Feed Widget
Χρήσιμα links

ΝΕΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΟΥ Ο.Α.Π ΣΤΟ 3ο Ε3 ΣΤΟ ΧΑΪΔΑΡΙ

ΝΕΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΟΥ Ο.Α.Π ΣΤΟ 3ο Ε3 ΣΤΟ ΧΑΪΔΑΡΙ. Η αγωνιστική ομάδα του Ομίλου μας έδειξε ότι βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση κατακτώντας 1 ΠΡΩΤΗ, 1 ΔΕΥΤΕΡΗ, 2 ΤΡΙΤΕΣ και 2 θέσεις 16άδας. ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ: Η Μαγδαληνή Αδαμοπούλου (μικρό 14άρι) κατέκτησε την ΠΡΩΤΗ θέση στην κατηγορία Κ16 νικώντας σε έναν δύσκολο τελικό την αθλήτρια Πάλλη Χριστίνα 6-4, 3-6, 6-4. Στην ίδια κατηγορία η αθλήτριά μας Μαγογιάννη Ραφαέλα (μικρό 14άρι) έχασε στον πρώτο γύρο.
Στα Κ14 η Νικολίνα Παρετζόγλου (μικρό 12άρι) έφτασε στα ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ όπου συναντήθηκε με την συναθλήτριά της Ραφαέλα Μανούρη (12άρι) η οποία κέρδισε 6-1, 6-4. Στον ΤΕΛΙΚΟ η Ραφαέλα έχασε δύσκολα από την Παπαδοπούλου Βικτώρια 7-5, 6-4 και κατέκτησε τη ΔΕΥΤΕΡΗ θέση.
Στα Κ12 η Νάγια Παπαδοπούλου (10 ετών) κέρδισε στον 1ο γύρο και έφτασε 16άδα. Στην ίδια κατηγορία η Ψιλοπούλου Γωγώ έχασε στον πρώτο γύρο.
Στην κατηγορία Α12 ο Νίκος Αδαμόπουλος (μικρό 12άρι) έφτασε στα ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ όπου έχασε από τον αθλητή Κωνσταντάρα Κων/νο 7-5, 6-1. Στην ίδια κατηγορία δοκιμάστηκαν για πρώτη φορά σε αγώνες ο Τζιβίσκος Πέτρος (μικρό 12άρι) ο οποίος κέρδισε στον πρώτο γύρο και έφτασε 16άδα και ο Ζώντος Άκης (10 ετών) ο οποίος έχασε δύσκολα στον πρώτο γύρο από τον αθλητή Γεροστάθη Σπύρο 7-5, 1-6, 10-8 (το σκορ στο ταμπλό 7-5, 4-6, 10-8, δόθηκε λάθος στην επιδιαιτητή από τον νικητή του αγώνα). Ο Δημήτρης Κέμος έχασε επίσης δύσκολα στον πρώτο γύρο από τον αθλητή Κωνσταντάρα Κων/νο 6-3, 6-4.
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟ 5ο Ε2 ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑ ΑΥΡΙΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23/9.